Użyj analityki, by zatrzymać swoich klientów

Analiza Churn w Azure

O webinarze

Dlaczego Twoi klienci odchodzą i jak ich zatrzymać?

Migracja klientów, czyli tak zwany churn, to zjawisko naturalne w każdym biznesie. Czy to jednak oznacza, że nie można mu zapobiec? Oczywiście, że nie!

Jeśli zmagasz się z wysokim wskaźnikiem Churn i nie wiesz, dlaczego Twoi klienci odchodzą ani co zrobić, by powstrzymać ich przed porzuceniem Twojej firmy na rzecz konkurencji, to koniecznie zapisz się na nasz webinar!

W świecie napędzanym danymi jesteśmy w stanie zbudować narzędzie umożliwiające poznanie przyczyn migracji klientów, a także oszacować prawdopodobieństwo takiej migracji w przyszłości dzięki analizie rozbudowanych zestawów parametrów przypisanych klientom. Zastosowanie zaawansowanej analizy danych pozwala na zapobieganie odejściom kluczowych kontrahentów oraz uzyskanie informacji na temat powodów odejścia danej grupy klientów poprzez analizę czynników wpływających na wysokość badanego prawdopodobieństwa. Jak to możliwe?

Odpowiedź na to pytanie przedstawimy podczas webinaru poświęconemu zagadnieniu Churnu. Zaprezentowana zostanie koncepcja budowania rozwiązań analizy Churn w pełni opartych na chmurze Azure. Podzielimy się także wnioskami płynącymi po ostatnich przeprowadzonych przez nas wdrożeniach tego typu systemów.

Podczas webinaru dowiesz się:

  • Jak zabrać się za przygotowanie danych?
  • Jak dobrać odpowiedni zakres modeli służących analizie churn?
  • Jakie serwisy Azure można wykorzystać przy realizacji tego typu projektu?
  • Jak można wykorzystać analizę do rozbudowania systemów kampanii marketingowych?
  • ...a także poznasz wiele innych fascynujących kwestii związanych z Churnem!

Dlaczego warto?

Zapoznasz się z wyzwaniami, z jakimi możesz się mierzyć podczas realizacji tego typu projektu

Poznasz rekomendację oraz architekturę referencyjną, którą możesz wykorzystać przy realizacji rozwiązania

Otrzymasz zestaw modeli, które powinieneś rozważyć przy realizacji zagadanienia Churn

Poznasz korzyści biznesowe z wdrożenia przedstawianego rozwiązania

Dla kogo?

Architekci rozwiązań analitycznych

CTO/CMO

Konsultanci IT z dziedziny analizy danych

O prowadzącym

Dawid Detko - Principal Data Architect & Microsoft MVP

Ekspert w dziedzinie zaawansowanej analizy danych, wyróżniony tytułem Microsoft Valuable Professional (MVP) w zakresie Data Platform. Kładzie szczególny nacisk na projekty komercyjne są w centrum jego kariery zawodowej gdzie najczęściej pełni rolę architekta i project ownera. Jego portfolio składa się w dużej mierze z międzynarodowych projektów wśród nich można znaleźć analizy postaw człowieka z wykorzystaniem Deep Learning i Microsoft CNTK oraz implementacje hurtowni danych. Dawid jest uznawany za autorytet w rozwiązaniach zarówno opartych na chmurze Azure, jak i obejmujących infrastrukturę lokalną. Występuje w roli prelegenta na konferencjach branżowych i prowadzi chwalone przez uczestników warsztaty i szkolenia.

Wypełnij formularz
i pobierz darmowy ebook

* Pola wymagane

Dane osobowe cos tam cos tam...